« Tagasi

Startis kuus nädalat vältav seiklusorienteerumine

18. maist kuni 30. juunini toimub sarnaselt eelmistele aastatele seiklusorienteerumine, mis seekord laieneb Lääne-Virumaa maakonna piiridest väljapoole. Tänavu on ette valmistatud 23 rada ja üle 240 kontrollpunkti. Lisaks kõikidele Lääne-Viru kohalikele omavalitsustele on kaasatud ka Jõgeva, Põltsamaa, Põlva ja Võru vallad.

Seiklusorienteerumise eesmärk on tunda rõõmu vabas õhus liikumisest ja selle põhimõte on väga lihtne. Saad valida endale sobiva raja, tempo, liikumisvahendi, kaaslased ja päeva, millal liikuda soovid.

Paljud rajad on läbitavad jalgrattaga.

Tänavu on tervislikel kaalutlustel traditsiooniliste kompostrite ja trükiste/vihikute asemel kasutusele võetud mobiilse orienteerumise (MOBO) rakendus. MOBO ehk mobiiliorienteerumine teeb võimalikuks läbida orienteerumise (püsi)radu kaasaegselt, asendades traditsioonilised abivahendid uute, tänapäevaste (nuti)seadmetega. Kolm ühes mobiiltelefon asendab kaarti, kompassi ja märkeseadet.

Juhised leiad võistluse lehelt: https://mobo.osport.ee/eri/etov2020

õpetus:

1) LAE ALLA sobiv MOBO2 äpp enda nutiseadmele - http://mobo.osport.ee/app

2) LOO KASUTAJAKONTO, lisa enda andmed - nt "Joosep123"

NB! Üks kasutajakonto on seotud ühe nutiseadmega!

3) KINNITA KONTO pildistades NUTISEADMEGA läbi MOBO rakenduse (seade 1) arvuti ekraanile (seade 2) ilmunud QR koodi.

4) osalemiseks projektis vali VÕISTLUS nimega "Seiklusorienteerumine2020" sisesta kood "ETOV2020"

-seejärel tuleb nähtavaks kogu projekti info

5) TÄIDA KINDLASTI REGISTREERIMISANKEET - https://mobo.osport.ee/eri/etov2020#regform - Vaid siis osaled auhindade loosimises ja korraldajad saavad statistikat.

6) VALI SOBIV RADA ja hakka seiklema!

7) läbi punktid endale sobivas järjekorras ja tempos. Hiljem näed läbitud radu kohas -TULEMUSED / Minu MOBO

Kontrollpunktid saad läbida suvalises järjekorras ja sobival ajal, kuid jäta meelde, et rada loetakse läbinuks hetkel, kui oled läbinud viimase kontrollpunkti ehk 10/10. Raja läbimiseks ajalimiiti ei ole. MOBO rada võib läbida endal sobival ajal ja viisil üksi või koos sõpradega, kellel puuduvad nutiseadmed.

Rakvere linna rajal on 10 kontrollpunkti, mis on paigutatud piisavalt lähestikku, et raja järjest läbimiseks jala ei kuluks üle tunni ja et orienteerumispunktide otsimisele lisaks oleks jalutuskäik ka esteetiliselt nauditav. Sel aastal on traditsiooniliste trükiste/vihikute asemel kasutusele võetud mobiilse orienteerumise (MOBO) rakendus.

 

Facebooki ürituselink: https://www.facebook.com/events/4127479240595842/