Tänasest kaunistavad Rakvere linna juubelilipud

Rakvere Linnavalitsuse pressiteade
14. mai 2020

Rakverel on tänavu tõeline juubelite aasta: Rakvere rahvamaja 100, maestro Arvo Pärt 85, Rakvere Teater 80, Rakvere Muusikakool 75.

Rakvere linnapea Triin Vareki sõnul soovis linn juubeleid väärikal viisil tähistada ja esile tuua ka linnapildis.

Abilinnapea Laila Taluniku sõnul kaaluti erinevaid ideid ja langetati valik lippude kasuks, mis tänasest mitmel pool linnaruumi ehivad.

Linnakunstnik Marju Püümets: „Lippude kujunduses on elementidena kasutatud musti siluette, mis kollasel selgelt esile tulevad."  Siluettide loomisel on Püümetsa sõnul kasutatud laialdasemalt tuntud märke nagu logod või skulptuurid ja eraldi numbrina välja toodud juubeliaasta.

Esimesed juubelilipud paigaldati Kastani tänavale. Foto: Kristel Mänd

Linnakunstnik lisas, et lippude kujundusel tuli arvestada erinevate mõjuteguritega nagu lippude kuju ja sobitumine keskkonda, et need paistaksid silma, kuid ei segaks autojuhte.

Lipud lähevad neljase komplektina üles F. R. Kreutzwaldi tänavale, Rägavere teele, Kastani tänava lõppu (Karja tänava pool) ja F. G. Adoffi tänavale.

Enne koroonaviiruse puhangut jõudis oma juubelit tähistada teater. Muusikakooli ja rahvamaja juubelipidustused lükkusid kehtiva eriolukorra ja koroonaviiruse tõttu edasi sügisesse.

Triin Varek
Rakvere linnapea