Elukohatoimingud eriolukorra ajal

30. märts 2020

Inimestele on tähtis teada, et vaatamata kriisiolukorrale  saavad nad oma elukohti  registreerida ning teha ka muid elukohatoiminguid.  Samuti on võimalik väljastada  elukohatõendeid ja  rahvastikuregistri  väljavõtteid  e-kirja teel.  Selleks  palume saata ametnikule digiallkirjastatud avaldus. Teile saadetakse vastav dokument  krüpteeritult.

Ka meie oleme ajutiselt peatanud kodanike  teenindamise asutuses kohapeal   ja sellega seoses ei toimu vastuvõttu.  Seetõttu soovitame, kellel on võimalik, kasutada elukoha registreerimiseks e-rahvastikuregistrit aadressil   www.rahvastikuregister.ee ning  ametnikuga  suhtlemiseks telefoni  või e-kirja.  Kohapeal  toimub vastuvõtt ainult ette helistades.

Vajadusel saab ametnikuga kohtumise kokku leppida, kuna töötame eriolukorra ajal kodukontorites. Kohapeal oleme vastuvõtupäevadel.  Sageli piisab ka telefoni  teel  juhendamisest ning probleem saabki lahendatud.

Palume ühtlasi, et inimesed varuksid natuke rohkem kannatlikku meelt, sest e-teenindused võivad olla üle koormatud.

Isikukoodi andmine eriolukorra ajal

Ka eriolukorra ajal kehtib isikukoodi andmisel asutusse kohale tulemise nõue. Kuna teenus nõuab isiku tuvastamist, on praeguses olukorras mõistlik viia kontakt miinimumini. Isik võib avalduse täita väljaspool kabinetti või kodus, et kohapealne kontakt oleks minimaalne. Isikukoodi andmiseks on olemas ka elektrooniline avaldus, mille saab täita kodus ja enne kohale ilmumist ametnikule e-posti teel edastada või võimalusel ise välja printida ja kaasa võtta.

Lisainformatsiooni saamiseks palun pöörduda perekonnaseisuametnike poole:

• Õilme Eevald, telefon 322 5878, e-post oilme.eevald@rakvere.ee
  • Piret Tammjärv, telefon 322 5877, e-post piret.tammjarv@rakvere.ee