Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamine Rakveres

Rakvere Linnavalitsuse pressiteade
17. veebruar 2020

24. veebruaril on Eesti Vabariigi 102. aastapäev. Ootame kõiki osa võtma pidupäeva tähistavatest sündmustest Rakveres.

Kell 7.00 avatakse Rakvere linnuse väravad. Meeleolu loovad tulekorvides süüdatud lõkked, linnuse hoovis pakutakse hommikuputru koos sooja joogiga. Sündmusele on oodatud kõik linlased, külalised, asutused ja organisatsioonid, koolid ja lasteaiad. Gruppidel palume oma osalusest teada anda kultuurikeskus@rakvere.ee.

Kell 7.34 päikesetõusu ajal pidulik riigilipu heiskamine Rakvere linnuse torni ühise hümnilaulmise saatel. Kahuripauk.

Kell 9.45 ootab Kaitseliit linnavalitsuse ees Keskväljakul inimesi endaga koos jalutuskäigule Ausambamäele, kust pärast pärgade asetamist liigutakse koos Pikale tänavale.

Kell 10.00 pidulik pärgade asetamine Ausambamäel Vabadussõja monumendi juures (L. Koidula 12a). Lisaks asutustele ja organisatsioonidele on oodatud osa võtma ka Rakvere koolide esindused koos kooli lipuga. Palume oma osalusest teada anda 21. veebruariks katrin.pollu@rakvere.ee.

Kell 11.00 vabariigi aastapäeva jumalateenistus Rakvere Kolmainu kirikus (Pikk 19).

Kell 11.00-14.00 Kaitseliidu Viru Maleva masina- ja relvanäitus Pikk 15 sisehoovis ja Parkali tänaval. Välja on pandud soomuk, veoauto, luuremaastikuauto, raskekuulipilduja, tankitõrjekahur ja miinipilduja. Platsil on töötav väliköök, kust pakutakse sõdurisuppi, ja „Ole Valmis!" äppi tutvustav telk.

Kell 14.00 Koit Toome duo Eesti Vabariigi aastapäeva kontsert Rakvere linnavalitsuse valges saalis. Lavale astub üks ja ainus Koit Toome, keda saadab kitarril Jorma Puusaag. Kontserdil kõlavad parimad laulud Koit Toome repertuaarist. Samuti kuuleb suurmeister Jaak Joala lauldud laule. Piletid müügil Piletilevis.