ÜLESKUTSE: saatke enda tehtud fotosid Pikast tänavast!

17. veebruasr 2020

Fotode kogumine Veneetsia 17. arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsiooni jaoks kestab kuni 31. märtsini.

Järgmisel aastal Eestit biennaalil esindava ekspositsiooni autorid kutsuvad kõiki eestimaalasi üles saatma fotosid viimastel aastatel „Eesti Vabariik 100" arhitektuuriprogrammi „Hea avalik ruum" raames valminud uuenenud paikadest - Rakveres siis Pikast tänavast.

„Eesti Vabariik 100" arhitektuuriprogrammi „Hea avalik ruum" raames uuenenud Rakvere Pikk tänav. Foto: Rakvere Linnavalitsus.

Tähtis on, et foto kannaks emotsiooni, sellel oleks näha inimesi nautimas ja kasutamas uut linnaruumi.

Fotod võivad olla nii juba avaldatud kui ka uued. Ekspositsiooni autorite sõnul on eriti oodatud varasemad fotod, mida postitati sotsiaalmeediasse arvukalt juba eelmisel aastal. Korraldajate soov on näidata uuendatud Pikka tänavat erinevatel aastaaegadel.

Eelistatud on horisontaalsed (landscape-formaadis) fotod. Foto suurus võib olla kuni 12 Mb. Igalt autorilt oodatakse kuni viit fotot hiljemalt 31. märtsiks 2020. Fotode esitamine ja lisainfo: www.avalikruum.ee/veneetsia2020

Valikut fotodest kasutatakse Veneetsia 17. arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsioonil „Väärikas kahanemine" Veneetsias ja selle hilisemal ringsõidul mujal Euroopas ja Eestis. Arhitektuuribiennaal on Veneetsias avatud 23. maist kuni 29. novembrini 2020 ja seda külastab tavaliselt üle 270 000 inimese.