Teaduskohvik "Soolikaoja solgist puhtaks"

3. veebruar 2020

AHHAA kutsub teaduskohvikusse! Arutle põnevatel keskkonnateemadel hubases kohvikuõhkkonnas. Osalemine on kõigile huvilistele tasuta, lisaks pakume sooja jooki ja suupisteid, et ikka mõnusam kuulata ja kaasa mõtiskleda oleks. Teaduskohvik toimub 5. veebruaril kell 18 Rakvere Art Cafés.

Rakveret läbiv Soolikaoja on rahvasuus tuntud ka Solgiojana. Aga miks see nii on ja kuidas Soolikaoja jälle puhtaks saaks? Teaduskohvikus on külas Eesti Maaülikooli hüdrobioloogia ja kalanduse õppetooli vanemteadur Sirje Vilbaste ning Rakvere abilinnapea ja EMÜ magistrant Andres Jaadla. Tule ja arutle kaasa!

Sirje Vilbaste räägib ka, millises ökoloogilises seisus on Virumaa ja teised Eesti jõed, kuidas nende seisukorda üldse hinnatakse ning kas võrreldes muude Euroopa Liidu riikidega on Eestis halvemad või paremad lood. Andres Jaadla kõneleb Rakvere linna keskkonnaalastest suundumustest.

Teaduskohvik toimub Euroopa Komisjoni poolt rahastatud projekti LIFE IP CleanEST raames.

Andres Jaadla
Rakvere abilinnapea