Pika tänava uuendamine tõi muutusi liikluskorralduses

Rakvere Linnavalitsuse pressiteade
28.11.2019

Rekonstrueerimistööd Rakvere linna ajaloolisel peatänaval on lõpusirgel. Pikal tänaval uuendati 700 meetri pikkune tänavalõik alates Pika ja Tallinna tänava ristumiskohast kuni linnakodaniku majamuuseumi (Pikk 50) juures asuva parklani.

Uue näo saanud Pikk tänav on nüüdsest autotranspordile ühesuunaline alates Tallinna tänavast kuni Kooli tänavani (sõidusuunaga Tallinna tänava poolt Kooli tänavani).

Pika tänava uuendamine tõi kaasa muudatusi ka liikluskorralduses - varem ühesuunaline Parkali tänav on nüüd kahesuunaline.

Samuti piiratakse rekonstrueeritud tänavalõigul parkimist:

• Sõidukite parkimine on lubatud üksnes märgistatud parkimiskohtadel;
  • Ajavahemikul kella 9-18 on lubatud pikim parkimisaeg 2 tundi ja parkimise algusaeg on vaja tähistada parkimiskellaga.

Pikal tänaval on Rakveres esmakordselt ka märgistatud parkimisala mootorratastele.

Palume jälgida liiklusmärke ja soovime turvalist liiklemist!

Parkimist reguleeriv liiklusmärk Parkali ja Pika tänava nurgal. Foto: Kristel Mänd.

Rainer Miltop
abilinnapea