Pika tänava rekonstrueerimistööd algavad lähikuudel

Rakvere Linnavalitsuse pressiteade
15.02.2019

Koos kevade saabumisega on algamas Rakvere linna Pika tänava rekonstrueerimistööd, mille käigus muutub vanalinna ajalooline peatänav kaasaegseks jalakäijasõbralikuks promenaadiks ja ühtlasi taas linna esindustänavaks, mis ühendab moodsat linnakeskust Rakvere peamise vaatamisväärsuse - vallimäega.

Rakvere linnapea Marko Tormi sõnul alustatakse ehitustöödega lume sulades, eeldatavalt märtsi lõpus või aprilli alguses, kuidas ilmastikuolud võimaldavad. "Heameel on märkida, et pikka aega ette valmistatud projekt läheb lõpuks töösse ja ajalooline Pikk tänav rekonstrueeritakse ligikaudu 700 meetri ulatuses, alates Pika ja Tallinna tänava ristumiskohast kuni linnakodaniku majamuuseumi juures (Pikk 50) asuva parklani," lisab Torm.

Töödega alustatakse Tallinna tänava poolt ja kava kohaselt hakatakse neid teostama lõiguti, võimalusel teostatakse töid mitmes lõigus samaaegselt. Liiklus suletakse tänaval ajutiselt lõikude kaupa ning paigaldatakse ajutised liikluskorraldusvahendid. Kohalikele elanikele võimaldatakse kinnistutele juurdepääs. Arvestada tuleb sellega, et tööde teostamise ajal ei ole võimalik antud piirkonnas tänavale parkida.

Pika tänava rekonstrueerimistööd valmivad esialgse kava kohaselt käesoleva aasta novembriks. Rakvere Linnavalitsus teavitab linlasi rekonstrueerimistööde täpsest algusest kohaliku meedia ja linnavalitsuse infokanalite vahendusel. Linnavalitsus palub elanikelt mõistvat suhtumist ja vabandab ebamugavuste pärast.

Projekt "Rakvere Pika tänava kui atraktiivse linnaruumi arendamine" pälvis piirkondade konkurentsivõime tugevdamise (PKT) investeeringute toetuse ja selle elluviimist kaasrahastatakse Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondi vahenditest ligi 2 miljoni euro ulatuses.

Rakvere linna poolne kontaktisik Pika tänava rekonstrueerimisprojekti osas on linnavalitsuse teedeinsener Lennart Korbe, tel 505 3361, e-post lennart.korbe@rakvere.ee

kommunikatsioonispetsialist
tel 510 4544