Rakvere vabastamise aastapäeva tähistatakse laskevõistlusega

Esmaspäeval, 14. jaanuaril toimub Rakvere vabastamise 100. aastapäeva auks PPA Rakvere politseijaoskonna siselasketiirus traditsiooniks saanud võistkondlik laskevõistlus.

Võistlust korraldavad koostööna juba seitsmendat korda Rakvere Politseijaoskond, Kaitseliit, Rakvere linnavalitsus ja Rakvere Kultuurikeskus. Esimene laskevõistlus toimus 2011. aastal.

Kell 12 asuvad võistlema esimesed võistkonnad. Kell 12.45 tervitab enne rajale minekut võistlejaid Rakvere linnavolikogu esimees Mihkel Juhkami.

Võistkondi on 16. Võistlus toimub kolmes kategoorias: põhikooli-, gümnaasiumiõpilased ja täiskasvanud. Toimub eraldi arvestus koolinoorte ja täiskasvanute võistkondade vahel.

Laskevõistluse parimate autasustamine toimub  Rakvere teatrikinos kell 18.00, mille järel saab kinos vaadata filmi  "Mandariinid". Sissepääs kõigile tasuta.

Rakvere vabastamine toimus Vabadussõjas kui  Eesti ja Soome väeüksused sisenesid Rakverre 1919. aasta 12. jaanuari ööl ja varahommikul ning vabastasid Rakvere. See päästis muu hulgas paljude inimeste elu, sest bolševikud ei jõudnud massimõrva Palermo metsas lõpuni viia ja kõiki vange hukata.