Kultuurialane koostöö Rakverega köidab peterburglasi

31. mail oli Rakvere Kultuurikeskuse direktor Eve Alte oodatud külaline Narva Linnavalitsuses toimunud rahvusvahelisel ümarlaual „Kultuurialane koostöö Sankt-Peterburgi ja Narva vahel: küsimused ja perspektiivid".

Rakvere Kultuurikeskuse direktor Eve Alte / Foto autor: Kristel Mänd

VII rahvusvahelise kaasaegse kunsti festivali „Sõpruse sild 2018" raames peetud ümarlaua fookuses oli Narva linna kandideerimine Euroopa kultuuripealinn 2024 tiitlile. Rakvere toetab Narva linna kandideerimist. Eve Alte andis ülevaate Rakvere ja Narva koostööst Euroopa kultuuripealinnaks kandideerimise raames. „Külalistele Peterburist pakkus huvi millega Rakvere saab omalt poolt panustada Narva kandideerimisel tiitlile: valmiv rekonstrueeritud ning kaasaegsete võimalustega vabaõhulava Vallimäel, rekonstrueeritud ajalooline Pikk tänav kui suurepärane koht nii turistidele kui ka vabaõhuürituste viljelemiseks, plaanitav Arvo Pärdi nimeline kontserdimaja," loetles Alte Rakvere võimalusi.

Ühtlasi rõhutas Eve Alte, et Rakvere linna soov ning eesmärk on ühendada Euroopa Kultuuripealinna tiitli alla mitte ainult linnad, vaid kogu Lääne- ja Ida-Virumaa tervikuna.  „Virumaa on Eesti kontekstis väga suur ala ning annab võimaluse elavdada kogu piirkonna kultuurielu, turismi arengut ja majandust laiemalt," lisas Alte.

Oma ettekande lõpus tänas Rakvere Kultuurikeskuse juht Narva linnavalitsust koostöö eest ning kinnitas Rakvere toetust Narvale kultuuripealinnaks kandideerimisel ning valmisolekut eelseisvaks tööks.