Detailplaneeringute algatamine

Rakvere linnavalitsuse 14.10.2019 a  korraldusega nr 663  algatati Jaama pst 28 kinnistu detailplaneeringu koostamine. Planeeritav ala on suurusega u 3000 m².

Detailplaneeringu algatamise taotlusega soovitakse planeeritaval kinnistul olemasolevate hoonete laiendamist.

Rakvere linnavalitsuse 14.10.2019 a  korraldusega nr 664  algatati Metsa tn 6a kinnistu detailplaneeringu koostamine.  Planeeritav ala on suurusega u 1250 m².

Detailplaneeringu algatamise taotlusega soovitakse planeeritaval kinnistul üksikelamu laiendamist.

Rakvere linnavalitsuse 28.10.2019 a  korraldusega nr 699  algatati Tõusu tn 9a, Tammetõru tn 6 ja Tammetõru tn 12 kinnistute ning nendega piirneva ala detailplaneeringu koostamine.

Planeeritav ala on suurusega u 5000 m².

Planeeritav ala hõlmab kolme kinnistut, mis piirnevad Rakvere linna tammiku põhjapoolse osaga ja osalist maariba Annemäe tee 1 kinnistust. Käesoleva planeeringuga käsitletav maa-ala jääb osaliselt muinsuskaitseala kaitsevööndisse. Detailplaneeringu algatamise taotlusega soovitakse planeeritavate kinnistute piiride muutmist. Kuna planeeringualasse jäävate kinnistute omanikud ei ole piirialal ehitades järginud kinnistu piiri täpset kulgemist, ulatuvad ehitised osaliselt või tervikuna üle kinnistu piiri üldkasutatavale maale. Et luua võimalus kinnisasjade otstarbekamaks kasutamiseks ja majandamiseks, on mõistlik korrastada kinnisasjade piire lähtudes looduslikest piiridest ja valduse tegelikust ulatusest.

Muuhulgas määratakse nimetatud detailplaneeringutega arhitektuur-ehituslikud tingimused, lahendatakse juurdepääsuteed ja liikluskorraldus, seatakse haljastuse, heakorra ja keskkonnakaitselised põhimõtted. Uusi tehnovõrke ei planeerita, kasutatakse olemasolevaid.

Kavandatav tegevus ei kuulu keskkonnamõju hindamise ja -juhtimise seaduses loetletud
tegevuste hulka, mille puhul oleks vajalik kaaluda keskkonnamõjude eelhindamist.