Allkirjastati kodutute loomade varjupaiga loomise koostöölepe

Rakvere Linnavalitsuse pressiteade
18. mai 2020

Kõik Lääne-Viru maakonna kaheksa omavalitsust allkirjastasid täna ühiselt kodutute loomade varjupaiga teenuse korraldamise koostööleppe.

Omavalitsustel on loomakaitseseadusest tulenev kohustus korraldada oma territooriumil hulkuvate loomadega seonduv. Nii tegi mullu sügisel Rakvere linn Lääne-Virumaa Omavalitsuste Liidu kaudu ettepaneku luua ühiselt uus, tänapäevaste tingimustega maakondlik kodutute loomade varjupaik. Vastavasisulised läbirääkimised maakonna omavalitsustega on aktiivselt käimas. Uus varjupaik on kavas rajada uude asukohta, senisega võrreldes suuremale territooriumile, mis pakub senisest paremaid tingimusi. Plaani kohaselt võib uus varjupaik valmida 2021. aastal.

Jätkamaks vahepealsel perioodil varjupaiga tööd, kutsus Rakvere abilinnapea Rainer Miltop koostööle kõik teised Lääne-Virumaa omavalitsused. Üksmeelne otsus allkirjastati täna koostööleppena, mille kohaselt avatakse ühiselt kodutute loomade varjupaik senises asukohas Kasarmu tänaval, kuniks valmib uus, kaasaegne ja kõikidele tänapäevastele nõuetele vastav varjupaik.

Lääne-Viru maakonna omavalitsuste juhid allkirjastasid täna ühiselt kodutute loomade varjupaiga teenuse korraldamise koostööleppe. Foto: VIROL

Omavalitsused tasuvad loomade varjupaiga kulude eest solidaarselt ja esialgu kehtib koostöölepe tähtajaliselt kuni käesoleva aasta 31. detsembrini.

Rainer Miltop
Rakvere abilinnapea