« Tagasi

Algab fotokonkurss “Ehe Rakvere”

15.04.2019
 
Rakvere Linnavalitsus korraldab 15. aprillist kuni 30. juunini 2019 kestva fotokonkursi "Ehe Rakvere", mille eesmärk on täiendada Rakvere linna pildipanka uute ja ilmekate fotodega, mis leiavad edaspidi kasutust piirkonna tutvustamisel ja turundamisel nii Eestis kui väljaspool.
 
Kutsume nii professionaalseid kui harrastusfotograafe ja asjaarmastajaid jäädvustama Rakvere linna sündmusi, inimesi, vaatamisväärsusi, kultuuri- ja spordielu, hooneid, loodust, linnaruumi ja kõike muud, mis on iseloomulik ainult Rakverele.
 
Rakvere linnapea Marko Torm innustab kõiki fotograafiahuvilisi konkursil osalema, et avastada ja pildile püüda Rakvere linna ilu ja võlu erinevatel aastaaegadel. "Rakvere on jõuliselt arenev linn ja fotokonkursil osalemine on hea võimalus jäädvustada meie linna ehedust, elujõulisust ja mitmekesist elukeskkonda. Aeg kaob, kuid fotodele talletatu jääb," märgib linnapea. "Suurte arendustega linnaruumis peame olema sedavõrd tugevamad ka linna ja selle uute võimaluste tutvustamisel – huvitav ja ehe fotomaterjal on siinkohal suureks abiks. Teame ju kõik, et pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna," lisab Torm.
 
Töid saab esitada neljas kategoorias:
• Elukeskkond (nt tammik, Kirikupark, Rahvaaed (sillad, tiigid) jt pargid, Keskväljak, Vabaduse plats, kortermajade ümbrus, linnaosad jne);
• Arhitektuur ja vaatamisväärsused (nt Rakvere linnus, Tarva skulptuur, Arvo Pärdi skulptuur keskväljakul, Pikk tänav, Rakvere teater, teatrikino, Pauluse jt kirikud, mälestusmärgid (Okaskroon, Vabadussõja ausammas jt), raamatukogu, spordirajatised jt objektid;
• Inimesed (igapäevaelus, osalemas linnas toimuvatel erinevatel sündmustel jne);
• Sündmused (nt Meeste Tantsupidu, Punk Laulupidu, Eesti Üldluulepidu, Baltoscandali teatrifestival, Eesti Saunafestival, Rakvere linnapäevad, Arvo Pärdi sünnipäevanädala pidustused, Viru Rally ja muud spordivõistlused jne).
Igas kategoorias antakse välja kolm meenet ja Rakvere linna tunnuskiri.
 
Tööde esitamine:
• Konkursile võib esitada nii mustvalgeid kui värvilisi hea kvaliteediga fotosid (resolutsioon soovitavalt 300 dpi, suurus 2480x1795 pikslit).
• Fotot ei tohi ümbritseda paspartuu ega raam ning nende töötlemisel tuleb lähtuda heast tavast (minimaalne kontrastsuse, heleduse ja värvikorrektsioon).
• Oodatud on ka panoraam- ja droonifotod.
• Iga autor saab konkursile esitada piiramatul arvul töid, kusjuures foto võib konkursile esitada ainult autor ise.
 
Konkurss toimub ja fotosid saab esitada 15. aprillist kuni 30. juunini 2019. Foto(d) tuleb saata digitaalsel kujul meiliaadressil pildid@rakvere.ee hiljemalt 30. juunil (k.a). Iga foto edastamisel on vaja lisada foto pealkiri, jäädvustamise koht ja kategooria ning autori kontaktandmed (ees- ja perekonnanimi, telefon, e-posti aadress). Foto saatja vastutab esitatud fotode autorluse ning esitatud andmete õigsuse eest ning kinnitab, et ta on konkursile saadetud fotode autor. Alaealise autori puhul vastutab autoriõiguste eest tema vanem või hooldaja.
 
Žürii valib laekunud fotode seast välja parimad fotod ja võidutööde autoreid tunnustatakse meenetega. Konkursi võitjad tehakse teatavaks septembrikuu jooksul ning tulemused avalikustatakse Rakvere linnavalitsuse kodulehel ning linnalehes "Rakvere Sõnumid".
 
Rakvere Linnavalitsus võib konkursi järgselt tasuta, heaperemehelikult kasutada ja avaldada esitatud fotosid Rakvere linna tutvustamisel ja turundamisel Eestis ja väljaspool Eestit nii linnakui teistes meediakanalites koos viitega autori nimele (va juhul kui formaat seda ei võimalda).
 
Lisainfot konkursi kohta saab e-posti aadressil kristel.mand@rakvere.ee, telefonil 322 5886.