12. juunil läheb eetrisse Rakvere linna sünnipäeva saade “Uus algus”

12. juunil on Rakvere linna 718. sünnipäev. Kui tavapäraselt tähistame Rakvere sünnipäeva mitmepäevaste pidustustega, siis tänavu pidime kehtivate piirangute tõttu linnapäevad ära jätma.

Nii valmis linna sünnipäevaks Rakvere Kultuurikeskuse eestvedamisel ja koostöös kohalike kollektiividega linna maratonsaade „Uus algus", mis läheb esmakordselt eetrisse linna sünnipäeval, 12. juunil kella 10.00-22.00.  Tutvu saatekavaga ja vaata saadet SIIN

Kultuurikeskuse direktori Eve Alte sõnul sündis saate idee eriolukorra ajal. „Töö käigus leidsime mitmeid vahvaid salvestisi ja nõnda tekkis mõte jagada seda toredust ka laiema publikuga. Mõeldud-tehtud!" rääkis ta.

Pea kõik Rakvere linna kohalikud kollektiivid tulid kultuurikeskuse mõttega kaasa ja nõnda sukelduti arhiivsalvestistesse. „Samal ajalt tegime intervjuusid kollektiivide eestvedajatega, et kuulda nende mõtteid, heita pilk ajaloole ja tulevikku. Nii kogunes videolõike tasapisi rohkem, kui me loota julgesime ja algselt plaanitud 4-6 h saate asemel kogunes materjali pea 16 h jagu. Olime vaimustuses!" jutustas ta.

Alte sõnul tähistab saate pealkiri „Uus algus" ühelt poolt lõppenud karantiiniaega, aga teisalt on paljudel linna kultuuriasutustel ja -kollektiividel käsil juubeliaasta ning hakanud jooksma uus ajaring. „Loodame väga, et see uus algus toob meie linnale ka palju kultuurielamusi," lisas ta.

kommunikatsioonispetsialist