Vallimäele viivad trepid saavad kauni valgustuse

Läinud aasta alguses käivitas Rakvere Linnavalitsus "Valgustatud Rakvere" projekti, mille raames plaanib linn valgustada avalikke objekte ja linnaruumi ning muuta objektid nähtavamaks, käiguteed turvalisemaks ning linlastele ja külalistele kutsuvamaks.

Sel nädalal paigaldati valgustus Vallikraavi tänavalt Vallimäele viivale trepile. Järgmisena saab valgustuse Pika tänava poolt Vallimäele viiv nn "porganditrepp".

Rakvere linnapea Marko Tormi sõnul on plaanis kahe aasta jooksul valgustada suurem osa linnas olevaid treppe. Lisaks sillad ja truubid. "Soovime, et linlaste ja külaliste liikumine linnaruumis oleks elamuslik, kaunis ja turvaline – et inimesed sooviksid jalgsi liikuda," lisab Torm. "Hetkel on plaanis valgustada kolm Vallimäele viivat treppi, Sauna tänava trepp, Karja ja Vee tänava truubid. Ei välista, et hiljem tuleb lisa ka Rahvaaias ja mujal," märgib linnapea.

Lisaks treppide valgustamisele töötati projekti raames välja ajalooliste hoonete väärtustamiseks uued, LED-valgustusega infotahvlid. Esimesena sai novembri lõpus paika Rakvere gümnaasiumi hoone juures olev infokandja, mis paigaldati Alar Kotli projekteeritud hoone 80. sünnipäevaks.

Alanud aastal saavad järk-järgult uue, valgustusega infotahvli ka Rakvere ordulinnus – Vallimägi, Kirikupark, Viru maakohus, Rakvere teater, Rakvere saksa ühisgümnaasiumi hoone, Vabadussõja ausammas, Palermo metsa lähistel asuv Vabadussõja mälestusmärk, Rakvere turuhoone ja pangahoone.

Projekti „Valgustatud Rakvere" raames on plaanis ka linna haridusasutuste seinamaalingute valgustamine. Samuti on linnavalitsus algatanud koostöö korteriühistutega, et lähiaastail renoveeritud korterelamute otsaseintele uusi kunstiteoseid luua.