Rakveres käivad täie hooga kevadised heakorratööd

PRESSITEADE
Rakvere Linnavalitsuse pressiteade
23.04.2019

Käes on hoovide ja avaliku ruumi korrastustööde aeg. Rakvere linn püüab siinkohal olla eeskujuks, et linna lepingulised heakorratöid teostavad ettevõtted saaksid töödega valmis juba aprilli lõpuks.

Rakvere linnavalitsuse teedeinsener Lennart Korbe sõnul alustas linn avariiohtlike löökaukude likvideerimist juba märtsis. Kui ilmad lähevad püsivalt soojaks, saab alustada suuremate remonttöödega. Tehakse asfaldiga suuremaid parandusi (sõiduteede enamlagunenud kohad, kaevuümbruste- ja trasside äravajumised). "See töö peaks põhiliselt toimuma ajavahemikul alates püsivalt soojade ilmade saabumisest aprillis kuni maikuu lõpuni. Kevadel püütakse tänavate remonttööd linnas ära teha võimalikult ruttu, edasi teostatakse parandustöid vastavalt vajadusele," selgitas Korbe.

Sõiduteede puhastamisega tolmust alustati aprilli keskel ja tänavad saavad puhtaks kuu lõpuks. Korbe lisas, et aprillis tehtava suurpuhastuse käigus eemaldatakse tänavatelt sinna talve jooksul kogunenud mustus. Edaspidi puhastatakse sõiduteid regulaarselt 2-3 korda kuus kuni novembri lõpuni, nii kaua, kuni ilmad võimaldavad. Vaakumimuriga saab puhastada peamiselt kesklinna tänavaid, kus on välja ehitatud rentslid koos äärekividega.

Linnaaednik Anu Otsma sõnul käivad linna haljasaladel usinad koristustööd, suurem prügi on koristatud, peenem prügi ja sügisesed lehed saavad koristatud hiljemalt aprilli lõpuks. Lõpusirgel on selleks aastaks põõsaste noorenduslõikus ja järgmisena korrastatakse püsililillepeenrad.

Kolmapäeval istutati kesklinna tsoonis asuvatesse lillekastidesse esimesed sibullilled - Rakvere Keskväljakule 1300 tulpi ja 800 hüatsinti, promenaadile 400 tulpi ja 90 võõrasema ning Parkali tänavale 1300 suure lisakrooniga nartsissi. Järgmisel nädalal lisandub 444 värviküllast võõrasema Tallinna tänaval, Tuleviku tänava ringteel ja Pagusool poolt linna sissesõidu juures asuvatesse lillekastidesse. Linnaaednik kutsub inimesi leidma aega ja võimalust jalutada kesklinnas ja nautida õiteilu ning rikkalikku lillelõhna. Ühtlasi paneb ta kõigile südamele – selleks, et lilledest jätkuks rõõmu kauemaks, ei ole need mõeldud kaasavõtmiseks.

Linnavalitsuse järelevalvespetsialist Moonika Pitkve tuletab kõigile kinnistuomanikele meelde, et kinnistu omaniku kohus on hoida korras kinnistul asuva ehitise fassaad ja kõrvaldada vajadusel varisemisohtlikud kivid. Samuti tuleb korras hoida oma kinnistuga vahetult piirnev üldkasutatav territoorium. Kinnistuga piirnev muru ja rohi tuleb niita vähemalt kahel korral ajavahemikus 1. mai kuni 1. oktoober ja kesklinnas vähemalt üks kord kuus.

Rakvere linnajuhid teevad koostöös linna heakorratöid teostavate ettevõtetega üleskutse kõikidele linlastele – puhastada talvisest mustusest oma majaesised ja kinnistutega piirnevad kõnniteed lähima nädala-kahe jooksul. Sellega tagatakse ka linnale teenust osutavate ettevõtete jaoks töö, mis toodab linnapildis tulemust. "Linnatänavaid puhastada ilma erakinnistuomanike samaaegse tegevuseta on meie kõikide ühise raha raiskamine," märgib linnapea Marko Torm.

Teate koostas:
kommunikatsioonispetsialist