Rakveres avatakse teine EV100 raames valminud noortepärane seinamaaling

Kolmapäeval, 16. mail avatakse kevadise kontserdiga Rakvere Põhikooli seinamaaling. Tegemist on teise kunstiteosega neljast, mis valmivad Eesti juubeliaastal ja hakkavad kaunistama nelja Rakvere haridus- ja noorteasutust.

Foto: Rakvere Põhikool

Rakvere Kultuurikeskus korraldas läinud aasta lõpus seinamaalingute konkursi, eesmärgiga tuua Rakvere linna avalikku ruumi noortepärast ja kaasaegset kunsti. Konkursi idee sündis soovist muuta EV100 suurprojekt Rakvere linnapildis nähtavaks. Osalevaile kunstnikele anti ülesanne lähtuda konkreetsest hoonest ja Eesti riigi sünnipäevast.

Žürii otsusega valiti Rakvere Põhikooli seina võidutööks "Akrobaadid". "Figuraalne kompositsioon sümboliseerib meeskonnatöö olulisust ning seda, et kõrgemale ja kaugemale jõudmiseks peame me kõik üksteist toetama," avab maalingu sünniloo tagamaid autor Edgar Tedresaar.

Seinamaalingu avamispidu toimub kolmapäeval, 16. mail kell 17 Rakvere Põhikoolis (Tartu 2). Kontserdi kava on üles ehitatud EV100 temaatikast lähtuvalt, ettekandmisele tulevad tuntud lastelaulud lähemast ja kaugemast minevikust, lisaks  etendus eesti kirjandusklassikast. Pidu juhivad memm ja taat, kes lugude vahele oma lapsepõlve meenutavad.

EV100 raames suurprojektina valminud noortepäraste seinamaalingute projekti rahastab siseministeerium ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital kogusummas 5500 eurot.

Esimene Rakvere linnapilti rikastav seinamaaling avati 3. mail Rakvere Sotsiaalkeskuse laste päevakeskuses. Järgmised seinamaalingud avatakse 1. juunil Rakvere gümnaasiumi Tallinna tänava õppehoones ja 1. septembril Rakvere Reaalgümnaasiumis.