Rakveres allkirjastati Arvo Pärdi nimelise muusikamaja projekteerimisleping

9. septembril 2018. a toimus Rakvere linnavalitsuse kaunis valges saalis Arvo Pärdi nimelise muusikamaja projekteerimislepingu pidulik allkirjastamine. Sellele eelnes maailmakuulsa helilooja ja Rakvere linna aukodanik Arvo Pärdi poolt allkirja andmine nimekasutuslepingule.

Maestro Arvo Pärt ja Rakvere linnapea Marko Torm nimekasutuslepingu allkirjastamise järel (Foto: Ain Liiva)

Tseremoonial esinesid tervituskõnega kultuuriminister Indrek Saar a Riigikogu kultuurikomisjoni esimees Aadu Must. Rakvere Linnavolikogu esimees Mihkel Juhkami ja Rakvere linnapea Marko Torm andsid ülevaate projekti kulgemisest ajas ja selle hetkeseisust. Võidutöö tintin'na:buli autorite, kelleks on arhitektid Kristiina Aasvee, Kristiina Hussar ja Anne Kose, nimel kõneles ideekavandi sünnist Anne Kose. Maestro Arvo Pärt tunnustas oma kõnes kõiki, kes kümme aastat tagasi projekti vedama hakkasid ning lubas, et nad kõik lähevad ajalikku. Pidulikul sündmusel osales ka Rakvere sõpruslinna Cesise delegatsioon. Tseremoonia juhatas sisse ja lõpetas Kammerkoor Solare.

Pühapäeva õhtul toimus Rakvere Kolmainu kirikus Pärdi päevad 2018: L'Abbé Agathon kontsert, mida kuulas ka maestro ise.

Sündmust kajastasid kõik eesti telekanalid: