Rakveres algas kontsertide sari „Eesti Vabariik 100“

Rakvere linn koostöös Rakvere Kultuurikeskusega algatas Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud kontsertide sarja, mille raames toimub kokku seitse kontserti. Eesmärk on pakkuda linlastele kõrgetasemelist ja mitmekülgset muusikat erinevates koosseisudes.

Foto: Alex Tervinsky

Idee autor, Rakvere abilinnapea Triin Varek, tõdes eile õhtul Targa Maja saali kogunenud rohkearvulist publikut tervitades ja kontsertide sarja avades: „Mul on väga hea meel, et linnarahval avaneb meeldiv võimalus laiendada oma muusikalist silmaringi."

Sarja avakontserdi andis kolmest vennast koosnev ansambel Trio Comodo, mis esitas nii klassikalist kui ka popmuusikat. Rakvere Kultuurikeskuse direktori Krõõt Nõmmela-Mehide sõnul jäid eilse kontserdiga rahule nii publik kui esinejad. „Trio Comodo muusikuid liigutas Rakvere publiku äärmiselt soe vastuvõtt," rõõmustas ta.

Kõik "Eesti Vabariik 100" sarja kontserdid toimuvad Targa Maja suures saalis. Järgmisena leiab 23. mail aset Eesti Pillifondi lääne-virumaalaste toetusega soetatud pillide kontsert. Kavas soolorepertuaar viiulile ja tšellole ning kammeransamblid keelpillide koosseisudele.

Piletid hinnaga 5 € on müügil linnavalitsuse infolauas või vabade kohtade olemasolul enne kontserdi algust kohapeal.