« Tagasi

Rakvere võõrustab noorte Euroopa meistrivõistlusi sumos

Pressiteade
23.10.2018


26.-28. oktoobril toimuvad Rakvere spordihallis noorte sumo Euroopa meistrivõistlused. Reedel võistlevad U14, laupäeval U16 ja pühapäeval U18 vanuseklassi sumotorid. Reedel algavad võistlused kell 11, laupäeval ja pühapäeval kell 10.

Reedel kell 13 algab tiitlivõistluste avamistseremoonia ning kell 15 autasustatakse Rakvere spordikeskuses Eesti sumo ühte eestvedajat Riho Rannikmaad ja Eesti Sumoliidu asepresidenti ning endist professionaalset sumomaadlejat Kaido Höövelsoni Jaapani valitsuse ordeni ja aukirjaga.

Võistlustel astuvad kohtunikena üles ka kaks Jaapani õigusemõistjat.

Eesti koondise säravaimateks tähtedeks võib pidada MK Juhan maadluspiigat Sandra Plamust, kes saavutas maailmameistrivõistlustel U18 vanuseklassis kuldmedali ning sama vanuseklassi raskekaalus hõbemedalile tulnud Kai Pähkel (SK Nipi).

Korraldaja Meelis Höövelson tõdes, et loodab Eesti koondiselt järjest rohkem ja säravamaid medaleid. "Arvestades noorte võimeid, on paljud medaliteks suutelised," kõneles ta ja märkis, et võistlustele tuleb kokku kogu Euroopa sumoparemik.

Pealtvaatajatele on võistlustele sissepääs tasuta.

Sumol oli seni Rahvusvahelise Olümpiakomitee ajutine tunnustus, kuid oktoobri algul saatis Rahvusvaheline Sumoföderatsioon teate, et ala on saanud olümpiakomiteelt alalise tunnustuse. Tähendab, et tulevikus võib sumomaadlust kohata ka olümpiamängude kavas.

Sumo on sündinud vaatemänguna, mis Jaapani tavades on seotud põllumajanduslike tseremooniate ja pühade rituaalidega, mida juba üle 2000 aasta tähistatakse sügiseste saagikoristuste lõppedes.
Tänapäeval nauditakse sumot spordialana, mis on emotsionaalne ja lihtsate reeglitega.

Tuleva aasta aprillis peetakse Tallinnas täiskasvanute sumo Euroopa meistrivõistlused.