Rahvusvaheliselt tunnustatud noorte arenguprogramm SPIN alustab tööd Rakveres

Esmaspäeval, 9. aprillil toimub Rakveres SPIN-programmi pidulik avaüritus. Spordipõhist arenguprogrammi tunnustati 2017. aastal nii Euroopa Komisjoni kui rahvusvahelise jalgpalliorganisatsiooni UEFA poolt Euroopa ühe silmapaistvama noortealgatusena.

Hea tahte akti SPIN-programmi elluviimiseks Rakveres allkirjastasid Rakvere linnapea Marko Torm, Politsei- ja Piirivalveameti Ida Prefektuuri Rakvere politseijaoskonna ennetus- ja menetlustalituse juht Joel Alla, JK Rakvere Tarvas tegevjuht Reijo Kuusik ja SPIN-programmi eestvedaja Keit Fomotškin. Foto: Andrei Liimets

2015. aastast tegutsenud SPIN-programm õpetab noortele lisaks jalgpallimängule erinevaid eluks vajalikke oskusi nagu võistkonnatöö, enesedistsipliin, konfliktide ennetamine ja eesmärkide seadmine. Vähemate võimalustega piirkondade noortele suunatud programm tegutseb seni edukalt Tallinna, Narva ja Kohtla-Järve linnades, äsja laieneti Tartusse.

"On heameel tõdeda, et inimeste tahe ja initsiatiiv ei ole karistatav. Vastupidi. Head ja suured asjad saavad alguse julgusest väikeste asjadega välja tulla, nii ka sel korral. Politseijaoskonna esindaja Kristi Fuchs pöördus Rakvere linna poole sooviga projekti Rakveresse laiendada, pidades selle realiseerumist rahaliste vahendite piiratuse tõttu siiski pigem ebareaalseks. Koostöös linna, Rakvere JK Tarvas esindajate ja politseiga oleme siiski saanud taas hakkama millegagi, mis toetab meie noori kõige otsesemal moel," kirjeldas Rakvere linnapea Marko Torm programmi jõudmist linna.

SPIN-programmi senist edu näitavad kolme aasta tulemused osalevate noorte elude mõjutamisel: aasta programmis osalenud noorte õppeedukus on paranenud 8%, käitumine koolis 6%, samuti paranevad enesekontroll ja prosotsiaalsed hoiakud ning vähenevad impulsiivsus ja riskivalmidus.

"SPIN-programmi edu tagab tugev võrgustikutöö. On olnud suur rõõm näha, millise pühendumusega on eri osapooled Rakveres vaeva näinud, et linna noortele programmis osalemist pakkuda," ütles SPIN-programmi eestvedaja Keit Fomotškin.

Rakveres alustab tööd treeninggrupp poistele vanuses 10-14. Noori asuvad treenima Jaak Proosa ja Kady Tiinas.

Ootame noori, nende vanemaid ja ajakirjanikke SPIN-programmiga tutvuma pidulikule avaüritusele, mis toimub esmaspäeval, 9. aprillil kell 16-18 Rakvere spordikeskuses (Kastani pst 12).

SPINi rahastab Rakveres Rakvere linn läbi riikliku täiendava huvihariduse ja huvitegevuse toetuse. Programmi tööd üle Eesti toetavad Siseministeerium ja Euroopa Sotsiaalfond.

Andrei Liimets
SPIN-programmi kommunikatsioonijuht