Prantsuse suursaadik külastas Rakveret

Prantsuse suursaadik Claudia Delmas-Scherer ja saatkonna majandusnõunik Hector de Rivoire väisasid 28. novembril Rakveret. Suursaadiku visiit algas kohtumisega Rakvere linnavalitsuses.

Linnapea Marko Torm ja volikogu esimees Mihkal Juhkami tutvustasid suursaadikule Rakveret ja andsid ülevaate suurematest investeeringutest ja käimasolevatest arengutest. Räägiti nii Rakvere ettevõtluskeskkonnast, poliitilisest ja majanduslikust olukorrast kui ka haldusreformi mõjust piirkonnale ja hariduselu korraldusest. Kultuurikeskuse direktor Eve Alte tutvustas koostöövõimalusi kultuuri vallas.

Linnapea Marko Tormi sõnul on Rakverel palju võimalusi ja suur huvi tõhusa koostöö vastu. "Loomulik on koostöö kunsti ja kultuurivallas. Olgu siis Prantsuse kultuuri ja tähtpäevade tutvustamine Rakveres või kultuurikollektiivide vahetusprojektid. Koostöö suursaatkondadega teeb alati ka meie linna suuremaks ning loob uusi võimalusi ettevõtlusvaldkonnas alates turismist kuni tootmiseni välja. Kapseldumine ainult oma linna piirides toimuvasse on kindlasti see, mida kõik linnad peaksid vältima," märgib linnapea.

Pärast ametlikku kohtumist suundus saatkonna delegatsioon külaskäigule Rakvere teatrisse, Rakvere Ametikooli ja Prantsuse kontsortsiumi Consolis ettevõttesse Swetrak AS.

Prantsuse suursaadik Claudia Delmas-Scherer sõnas Rakvere visiidi kokkuvõtteks: "Lisaks juba tugevatele sidemetele kutsehariduse, kultuuri (Baltoscandal) ja majanduse (kaks Prantsuse kontsorsiumisse Consolis kuuluvat tehast) vallas sooviksin, et Rakvere koolides oleks võimalik õppida ka prantsuse keelt ning teen tööd selle nimel, et leida teie võluvale linnale vääriline sõpruslinn Prantsusmaalt."