Muusikaline tervitus Soomest 100-aastasele Eestile

Soome lahe põhjakaldalt Kymenlaaksost alustas 14. juunil Rakveres oma kontsertturneed 15 muusikust koosnev puhkpilliorkester, kes tõi muusikalise õnnitluse 100-aastast sünnipäeva tähistavale Eestile.

Kymenlaakso puhkpilliorkester koos Rakvere linnajuhtidega / Foto: Kristel Mänd

Orkestri aluseks on Kymenlaakso Puhkpillimuusika Ühing, mis on asutatud 2013. aastal. Selle asukoht on Hamina. Ühingu eesmärgiks on säilitada ja arendada puhklipillimuusikat, edendada ja toetada harrastusmuusikute tegevusi Kymenlaakso piirkonnas. Ühingul ei ole püsivat esinemiskava, vaid see pannakse kokku  iga esinemise jaoks eraldi. Tegevused hõlmavad harjutusi, seminare, koolitusi, kontserttuure, puhkpillilaagreid ja koostööd teiste sarnaste ühingutega  maakondades ja väljaspool riigi- piire. Ühingusse kuulub ligikaudu 80 erinevas vanuses puhkpillimängijat, kelle seas on nii harrastus- kui elukutselisi muusikuid. Ühingu esinemiskava ulatub  kammermuusikast kuni septetini, täiskoosseisulise orkestri esinemine vaheldub suure BIG Bändi etteastega.  Repertuaar siasaldab nii klassikalist kui ka kerget puhkpillimuusikat.

Kollektiivi juhib Tallinnas elav Kalervo Kulmala, kes töötab praegu professorina Eesti Muusika ja Teatriakadeemias. Ta on kauaaegne muusik ja dirigent, pedagoog  ja 1. metsasarvemängija Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris.

Seekordsel kontserttuuril andis orkester 5 kontserti eri paigus. Esimene kontsert toimus 14. juunil Rakvere Keskväljakul, kust sõideti edasi Sillamäele. Lisaks anti kontsertid Narva-Jõesuus, Narvas ja Tallinnas. Kontserdi kava koosnes peamiselt soome ja eesti muusikast.