Linnajuhid kohtusid tervisekeskusesse tööle asuvate arstidega

PRESSITEADE
3.12.2018

Rakvere linnavalitsusse kogunesid nõupidamiseks linnajuhid ühes valdkondlike spetsialistide ja ehitatavas tervisekeskuses tööle asuvate perearstide ning psühhiaatritega, et arutada mitmeid küsimusi seoses uue keskuse tööle hakkamisega tuleval sügisel.

Nõupidamist juhtinud linnapea Marko Tormi sõnul on mõlemal poolel kogunenud hulk küsimusi, alustades täiendava personali vajadustest lõpetades teenuste korraldamisega. „Tarkus saab tekkida ainult üheskoos ja küsimusi lahendada koostöös," märgib linnapea. „Linna poolt on soov luua perearstidele võimalikult mugavad ja kaasaegsed tingimused ning keskuse külastajale arusaadav ja tänapäeva ootustele vastav liikumisruum. Seepärast on ühised arutelud mõlemapoolse selguse saamiseks väga olulised," jätkab Torm.

Kõne all olid nii ehituslikud, juriidilised, keskuse haldamise ja muu igapäevase töökorraldusega seonduvad küsimused kuni parkimiseni välja.

Linnajuhi sõnade kohaselt kulgeb tervisekeskuse ehitus plaanipäraselt. Sel nädalal alustatakse välissoojatrassi ehitust. Ehitusgraafiku järgi peab Rakvere Tervisekeskus olema valmis patsiente vastu võtma 2019. aasta septembri algusest.

Rakvere esmatasandi tervisekeskuses aadressiga E. Vilde tn 2a/1 asuvad tänapäevastes ruumides tööle 10 perearsti koos pereõdedega, füsioterapeut, 2 psühhiaatrit ja ämmaemand.

Ehituse maksumus on 2,263 miljonit eurot, mida rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi toel 1,334 miljoni euro ulatuses.