Keskkonnainvesteeringute Keskuse toel lammutati Rakveres endine militaarobjekt

Rakvere Linnavalitsuse pressiteade
31.10.2019

Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) toel lammutati Rakvere linnas Mõisavälja tn 3 ja Ilu puiestee 20 kinnistutel asuv endine militaarobjekt – maa-sisene veemahuti.

Mõisavälja piirkonnas asusid Nõukogude Liidu ajal kinnise sõjaväelinnaku olmehooned ning Mõisavälja tn 3 ja Ilu pst 20 aadressidel asusid pumpla ja maa-sisene veemahuti. Olmevett pumbati mahutisse, kust jaotati seda omakorda sõjaväe linnaosale. Mõisavälja tn 3 kinnistul paiknenud pumbamaja on juba varem lammutatud. Seni ootas veel lammutamist veehoidla, mis asus pooles kõrguses maa sees ning ülejäänud osa oli kaetud täitepinnase kuhikuga. Veehoidla oli mõistlik lammutada, kuna see oli amortiseerunud ja maastikupilti risustav ning potentsiaalselt  ohtlik.

Endise militaarobjekti – maa-sisese veemahuti lammutustööd. Foto: Riin Sikka

Lammutamise järel maa-ala täideti ja tasandati. Ala korrastamine loob võimalused piirkonna edasi arendamiseks vastavalt kehtivale detailplaneeringule ja kehtestatud hoonestusõigusele. Nii täieneb veelgi uus elamurajoon sõjaväe linnaosa asemel, kus läheduses asuvad rohekoridorid, Tobia peakraavi kaldad on heaks virgestusalaks.

Veemahuti likvideerimist teostati 28.-31. oktoobrini SA Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) ringmajanduse keskkonnaprogrammi projektitoetuse abiga. Projekti kogumaksumus oli 7662 eurot, millest 6359,46 eurot on KIKi toetus.

Riin Sikka
Keskkonnaspetsialist