« Tagasi

Kamalammas kutsub rahvustoite maitsma

Esmaspäeval, 17. septembril algab Rakveres nädala lõpuni vältav rahvustoitude festival Kamalammas, mis pakub maitse- ja kultuurielamusi üle ilma tuntud rahvusköökidest.

Rakvere Kultuurikeskuse direktor Eve Alte sõnul toimub Kamalammas juba kolmandat korda ja tänavu on osalejate ring võrreldes varasemate aastatega tublisti laiem. „Hea meel on selle üle, et Rakvere toidukohad tulid kaasa rahvusköökide päevamenüüde pakkumistega. Nõnda on Berliini Trahteris esmaspäeval Itaalia, teisipäeval India, kolmapäeval Mehhiko, neljapäeval Venemaa ja reedel Türgi toidud. BabyBack Ribs jääb truuks Ameerika maitsetele, pakkudes Kamalamba erimenüüd 19.–21. septembrini. Pihlaka kohvik üllatab Prantsuse maitsetega ja Art Cafe päevapakkumised ammutavad samuti inspiratsiooni rahvusköökidest," rõõmustab Alte.

Lisaks eksootilistele maitsetele saab tutvuda Jaapani filmikunstiga. Reedel, 21. septembril kell 18.00 on kõik huvilised oodatud Rakvere linnavalitsuse valgesse saali, kus linastub Jaapani mängufilm "A Tale Of Samurai Cooking – A True Love Story" (ingliskeelsete subtiitritega). Filmiõhtu juhatab sisse Jaapani suursaadik isiklikult ja see saab teoks tänu koostööle Jaapani Suursaatkonnaga Eestis ja Jaapani Fondiga. Sissepääs filmiõhtule on prii.

Kamalamba tipphetk on laupäeval, 22. septembril toimuv eksootiliste maitsete paraad Rakvere keskväljakul. Rahvusköökide letid avatakse kell 12.00. Külalisi on nii lähedalt kui kaugelt. Esmakordselt on kohal  Türgi Suursaatkond Eestis; Ungari Instituut; Ungari vorstimeister Helsingist, kes lubab lõkkel ehtsat pörköl-it valmistada; Jaapani okonomiyaki-sid valmistav Andrus Albrecht; Sitsiilia oliiviõli, pizzat ja veini pakuvad Peppe Õil; Hispaania hõrgutisi tutvustav Hispatime ja Eesti maitseid tutvustav pop-up kohvik Würts. Lisaks on väljas Filipiinide ja Süüria rahvustoitude pakkujad, saab maitsta Ukraina ja Vene hõrgutisi, avastada Ingerisoome maitseid, kohata Vao Köögi toimekat seltskonda, uudistada Vihula Mõisa põhjamaiseid pakkumisi ja mekkida Rakvere avatud noortekeskuse vabatahtliku - Itaalia noormehe Fernando lasanjesid, kus kõik on ise tehtud – nii pasta kui ka bolognese kaste.

Laupäevase pidupäeva lava on rikkaliku kultuuriprogrammiga katnud Epp Kaljos. Esinevad tantsustuudio Alima Tamsalu, Rakvere, Kunda ja Avinurme rühmad, tantsutrupid Kadrina Line, Svetozara Kundast, Azra Tapalt, ladinatantsutrupp Panter ja Flamante Rakverest ning tantsurühmad Anu ja Tedremari. Soovijatel on võimalus selgeks saada Süüria rahvatantsu dabkeh põhisamm ja seda ka kohe ühistantsus proovida. Kell 15 astub särtsaka muusikaga üles Eesti-Ukraina folk-rock ansambel Svjata Vatra.

Kamalammas lõppeb pühapäeval, 23. septembril, kui festival saab väärilise punkti rahvustoitude brunchiga restoranis Fiore.

Tule ja saa osa rahvstoitude festivalist Kamalammas!

Festivali programm: http://rakverekultuurikeskus.ee/kamalammas-22-09/