Rakvere noored muusikud esitavad Cēsises Veljo Tormise loomingut

Eeloleval laupäeval, 3. novembril  on ligi viiskümmend Rakvere Eragümnaasiumi, Rakvere Kaurikooli ja Kooristuudio So-La-Re last ja noort oodatud külalised Rakvere sõpruslinna Cēsisesse, et esineda Cēsise Muusikakooli eestvedamisel ellu kutsutud projekti 4x100 suurejoonelisel kontserdil.

Projektiga 4x100 tähistatakse Eesti, Läti, Leedu ja Soome omariikluse 100. aastapäeva ja selle raames astuvad üles kollektiivid Cēsise sõpruslinnadest Eestist, Leedust ja Soomest. Kontsert toimub Cēsise kaasaegses 800-kohalises kontserdimajas.

Cēsise linnapea Jānis Rozenbergsi sõnul on riigi 100 aasta juubel eriline sündmus, mistõttu on neil hea meel, et Cēsis saab võõrustada sõpru ja partnereid oma kolmest kaunist sõpruslinnast linna uhkuseks peetavas "Cēsise" kontserdimajas  antaval erilisel kontserdil, mis peegeldab kõigi nelja sajandat juubelit tähistava riigi loovust ja andekust. "Enamiku standardite kohaselt on Läti, Eesti, Leedu ja Soome ikka veel noored, seega on loogiline, et kaasame noorema põlvkonna muusikuid, pakkudes neile võimalust mängida maailmatasemel laval. Tänan Rakvere linna, et saadate oma talendid Cēsisse, aidates meil luua tähelepanuväärse sündmuse. Me hindame seda sama kõrgelt nagu meie sõprust!" avaldab Cēsise linnapea Jānis Rozenbergs tänu.

Rakvere noored muusikud esitavad Cēsises valiku Veljo Tormise Eesti pulmalaulude tsüklist, lisaks astub üles Rakvere Eragümnaasiumi käsikellade ansambel. Huvilistel on kava võimalik näha Rakvere linnavalitsuse valges saalis teisipäeval, 30. oktoobril kell 16.30.

Rakvere linna seovad Cēsisega pikaajalised sõprussidemed, mille vältel on toimunud peamiselt tihe kultuurivahetus Anne Nõgu eestvedamisel. „Cēsise inimestega seob meid eeskätt väga sarnane mõttemaailm, arusaam linna ja piirkonna arengust. Tahe teha sisulist koostööd nii kultuuri-, turismi- kui ka ettevõtlusvaldkondades. Mul on heameel, et saame linna poolt taaskord olla aktiivsemalt kaasatud ja olen tänulik, et Anne on olnud sageli see sidusosa kahe omavalitsuse vahel ning hoidnud kultuurisuhted soojana," tunnustab linnapea Marko Torm Anne Nõgu tegevust.

Rakvere linn algatas tänavu kevadel sõprussuhete elavdamise Cesisega, aset on leidnud vastastikused külastused ja ees ootamas tihe koostöö tulevase Arvo Pärdi muusikamaja raames. Rakvere linnajuhtide hinnangul on Cēsisel ja Rakverel palju ühist – linnad on sarnased nii rahvaarvult, kauguselt riigi pealinnast, käimasolevate arendusprojektide ja tulevikuvisioonide osas. Nii Cēsis kui Rakvere on kiirelt arenevad, seega on vastastikuse koostöö edendamine, sõprussidemete arendamine ja kogemuste vahetus mõlema poole jaoks huvipakkuv.