Viis Rakvere linna jäätmemaja said heateo käigus uue kuue

13.06.2019

Vahetult enne Rakvere linnapäevi otsustas kolmteist Swedbank AS-i äripanganduse meeskonna liiget teha oma iga-aastase väljasõidu Rakverre, et teha heateo korras ühiselt linnaruumis midagi korda ja toetada seeläbi kohalikku kogukonda.

Rakvere linnavalitsuse keskkonnaspetsialist Riin Sikka rõõmustas toredast algatusest kuuldes ja pakkus välja linnas asuvate jäätmemajade värvimise. Poolepäevase tõhusa töö tulemusena said uue kauni kuue Lennuki, Maidla, Vahtra, Küti ja Põhja tänavatel asuvad jäätmemajad.

Swedbank'is on heategude tegemine juba neljandat aastat toimuv suur aktsioon. Numbrite keeles on nelja aasta jooksul on 4700 osaleja poolt tehtud 354 tegu ja panustatud 33 000 heateo tundi. Iga meeskond valib ise nii koha kui tegevuse. Heategijad sõnasid Rakvere kogemust kokku võttes, et töö oli äge ja väga hästi organiseeritud. Ilus ilm, koheselt nähtav töö tulemus ja kohalike elanike huvi ning kaasaelamine andis indu juurde. Nõnda jõuti teha palju rohkem kui esialgu plaanitud.

Swedbank'i meeskonna heategu - viis värskelt värvitud jäätmemaja Rakvere linnas (Foto Riin Sikka)

Ühiselt leiti, et taolisi aktsioone võib linna poolt korraldada erinevate tööde tegemiseks, kuna ilmselt ka kontorist töötavate inimeste jaoks on see põnev ja teistmoodi väljakutse. Swedbank AS-i meeskonna juht Priit Lopsik kutsub ka teisi organisatsioone üles heateo korras ühiselt midagi ära tegema. Ühise tegevuse käigus avardub nii inimeste silmaring kui tugevneb meeskonnatunne läbi tavapärasest erineva ettevõtmise.

Riin Sikka tunnustab Rakvere linna nimel Swedbank'i meeskonna toredat algatust, avatud meelt ja soovi luua linnaruumi väärtust.

Teate koostas:
kommunikatsioonispetsialist