Rakvere linnavalitsuses avatakse näitus „Mürkide salakaval ilu - pestitsiidid“

20. märtsil kell 14 avatakse Rakvere Linnavalitsuse aatriumis Tallinna Ülikooli teadusnäitus „Mürkide salakaval ilu - pestitsiidid". Näitus toimub Tallinna Ülikooli Rakvere kolledži akadeemiliste kevadpäevade raames ning on heaks näiteks kunsti ja teaduse sümbioosist.

Laiale publikule suunatud näitus „Mürkide salakaval ilu - pestitsiidid" tutvustab keemiliste taimekaitsevahendite kasutamisest tulenevat kasu ja kahju, selle alast olukorda maailmas ja juhtumeid Eestis. „Näitus on ka hea näide kuidas akadeemilises õppes põimuvad erinevad teadusharud ja uued õppimismeetodid. Idee ja algatus tuli ELU (Erialasid Lõimiv Uuendus) õppeaine raames üliõpilaste endi poolt," lisab TLÜ Rakvere kolledži direktor Silver Pramann.

Näitust tulevad tutvustama väljapaneku autorid - Tallinna Ülikooli  loodus- ja terviseteaduste instituudi molekulaarse biokeemia ja ökoloogia eriala magistrandid Kärt Viljalo (Eesti Keskkonnauuringute Keskus) ja Marko Veinbergs (fotode autor).

Näitus on osa projektist WATERCHAIN, mille käigus püütakse leida lahendusi Läänemerre jõudva saaste vähendamiseks. Projektis osalevad lisaks Eestile teadlased Soomest, Rootsist, Lätist ja Ahvenamaalt.

Näitus „Mürkide salakaval ilu - pestitsiidid" jääb avatuks 28. märtsini 2018 E-R kell 08:00-17:00, reedeti kell 08:00-16:00 aadressil Lai 20 Rakvere.