Rakvere linnale kuuluvates koolides asub sel sügisel koolitarkust nõudma 7 klassi jagu koolijütse.

Rakvere linnavalitsuse korraldusega avatakse 1.septembril sellel aastal Rakvere linna munitsipaalkoolides 7 klassikomplekti: reaalgümnaasiumis 3, gümnaasiumis 3, põhikoolis 1.

Aprilli lõpuks oligi Rakvere linna andmetel munitsipaalkoolidesse soovijaid 7 klassikomplekti jagu (178 avaldust), igas klassis 25-26 õpilast. Rakvere gümnaasiumi ja põhikooli hoolekogu on andnud nõusoleku suurendada klassis laste arvu 2 võrra, reaalgümnaasiumi hoolekogu 1 lapse võrra.

Lisaks avatakse linnas üks õpiraskustega õpilaste klass, kuni 12 õpilast klassis.

Igale Rakvere linna elanike registrisse kantud 1.klassi astuvale lapsele, kes soovib Rakvere munitsipaalkoolis õppida, on seega koht tagatud.