Rakvere linna delegatsioon külastas Cēsist

20.-22. juulini külastas Rakvere linna delegatsioon oma sõpruslinna Cēsist.

Cēsis tähistas koos oma lähemate ja kaugemate sõpradega kolm päeva vältava festivaliga linna 812. sünnipäeva. Selle aasta festivali moto oli "Tähista koos sõpradega!"

"Cēsis 812" on Cēsise suurim iga-aastane festival, mida  tähistatakse alati juuli eelviimasel nädalavahetusel – seekord 20.-22. juulil. Kolm päeva kestev festival toob kokku üle 60.000 inimese. Cēsise festivali rikkalik programm muudab selle suurimaks tasuta festivaliks Lätis. Cēsis on ühtlasi ka Läti kõige enam festival võõrustav linn.

Festivali kultuurilaval andis Rakvere poolt kaks kontserti  jazztrio koosseisus Hälis Rünk (laul), Aarto Mälgand (klaver) ja Robert Nõmmann (kontrabass). Hälis Rünk on pärit Rakverest, kel on praegu käsil lauluõpingud Šotimaa Kuninglikus Konservatooriumis.

Rakvere linnajuhtide hinnangul on Cēsisel ja Rakverel palju ühist – linnad on sarnased nii rahvaarvult, kauguselt riigi pealinnast, käimasolevate arendusprojektide ja tulevikuvisioonide osas. Nii Cēsis kui Rakvere on kiirelt arenevad, seega on vastastikuse koostöö edendamine, sõprussidemete arendamine ja kogemuste vahetus mõlema poole jaoks huvipakkuv.

Cēsise linna delegatsiooni on Rakverre vastuvisiidele oodata juba septembris.