Kontsert “Laulupeo pärlid” kutsub kuulama

30. märtsil 2019 kell 19 toimub Rakvere Linnavalitsuse valges saalis kontsert "Laulupeo pärlid".

Rasmus Puuri juhatusel tulevad ettekandele laulupeo kullafondi laulud keelpilliorkestri seades. Muusikat esitab 23-liikmeline Vanalinna Hariduskolleegiumi muusikakooli õpilastest koosnev keelpilliorkester. Noored muusikud on vanuses 13-19 aastat.

Kontserdil "Laulupeo pärlid" kõlavad Rasmus Puuri seadetes kõigil kõrvus helisevad koorilaulud, mida tunneme hästi just laulupidudelt. Kavas on nii klassikud Miina Härma, Mart Saar, Aleksander Läte kui ka kaasaja heliloojad Ester Mägi ning Tõnu Kõrvits. Tegijad ise annavad soovituseks kontserdikülalisele: "Kui tavaliselt oleme harjunud neid laule kuulama tähelepanuga tekstidel, siis sel korral pöörame oma pilgud ja kõrvad ainult muusikale. Nii võivad ammutuntud laulud meid juubelilaulupeo eel ootamatult ning värskelt (taas)üllatada."

Kontsert on kõigile tasuta ning võimalik on teha orkestrile annetus.

Kontserdi korraldajad ise kontserdisarjast "150 aastat esimesest laulupeost":

2019. aastal pühitseme 150 aasta möödumist esimesest laulupeost. Esimene laulupidu oli tähtis teetähis ja tohutu motivaator kogu meie rahvale ja eriti eesti muusikale. Lätlase Janis Cimze juhtimisel tegutsenud koolmeistrite seminaris Valmieras ja hiljem Valgas oli juba hariduse saanud hulk eesti kooliõpetajaid, tänu kellele meie esimene laulupidu üldse sai toimuda. Sellest ajast tänaseni on loodud palju head muusikat. Et vaadata tagasi käidud teele ja tunda rõõmu loodud muusikalise rikkuse üle, tutvustab kontserdisari "150 aastat esimesest laulupeost" selle teekonna kauneid vilju. Mitmed koorid, orkestrid, instrumentalistid, lauljad ja teater toovad kuulajani eesti heliloojate teoseid 150-aasta pikkusest perioodist, mis lahutab meid esimesest laulupeost.

Kontserdisarja korraldavad eesti muusikaorganisatsioonid koostöös Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutusega.

Katrin Põllu
projektijuht