Juubeliaasta lõpupidu „Sajaga edasi, Eesti!“ lennutab uude sajandisse

Eesti Vabariik 100/Eesti Rahvusringhääling
PRESSITEADE
21. detsember 2017

31. detsembril lõpetab juubeliaasta üle-eestilisest pidu „Sajaga edasi, Eesti!", millest teeb erisaate Eesti Rahvusringhääling. Kogu päeva sündmused jõuavad ERRi vahendusel kodudesse üle Eesti.

„Juubeliaasta on olnud võimas! 31. detsembril paneme sellele üle-eestilise peoga särava punkti ning tervitame eesootavat sajandit," ütles Riigikantselei EV100 programmi juht Maarja-Liisa Soe. „Ühise peotunde tekkimisele aitab kaasa ka Eesti Televisiooni enneolematu otse-saade, mis annab võimaluse samal õhtul mitmesse paika tähistama jõuda," lisas Soe.

ERRi elamussaadete toimetuse juhi Karmel Killandi sõnul jõuavad 31. detsembril alates kell 15 Eesti Televisiooni kõige lõbusamad seigad erinevatest Eesti linnadest ja sealsetes ettevalmistustest õhtuseks peoks. „Juubeliaasta lõpp kujuneb meeldejäävaks ka Rahvusringhäälingule, sest tegu on siiani meie suurima produktsiooniga ja eetrisse läheb seni suurim aastavahetuse eriprogramm „Sajaga edasi, Eesti!". Otsestuudio asub tänavu Tallinna keskväljakul, kuid lisaks teeme lülitusi Eesti eri paigust ning toome juubeliaasta lõpupidustused kõigile koju kätte nii tele-eetris kui ka meie portaalis err.ee,"  lisas Killandi.

Eesti Rahvusringhääling (ERR) alustab eriprogrammi Vabaduse väljakult kell 15 suure „Eesti tantsib" ühestantsimisega, kokku tantsitakse 16 linnas. Teleprogrammi leiab https://menu.err.ee/886632/vaata-mida-toob-aastavahetus-etv-s

31. detsembril toimub 15 linnas üle Eesti ühine juubeliaasta lõpupidu „Sajaga edasi, Eesti!". Juubeliaasta ühine lõpetamine toimub samaaegselt Tallinnas, Tartus, Pärnus, Narvas, Rakveres, Jõhvis, Jõgeval, Paides, Kuressaares, Kärdlas, Võrus, Valgas, Põlvas, Raplas ja Haapsalus. Vaata linnades toimuvaid programme www.EV100.ee.

2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Lähem info juubelisündmuste kohta www.EV100.ee.

Stina Pley
Eesti Vabariik 100 korraldustoimkond