Tunnustati Rakvere linna õpetajaid

Rakvere Linnavalitsuse pressiteade
07.10.2019

Õpetajate päeva eel, 3. oktoobril tunnustas tänane Rakvere linnapea Triin Varek linnavalitsuse valges saalis pidulikul tänuüritusel Rakvere linna haridusasutuste õpetajaid.

Õhtu juhatas sisse Nele-Liis Vaiksoo ja Andrus Rannaääre meeleolukas kontsert.

Rakvere linnapea Triin Varek: "Õpetaja ei ole ainult õpetaja, vaid ka hea haldjas ja hingehoidja, kes oma aine kõrval õpetab inimeseks olemist, väärikust ja palju muud. Olgu selleks lastehoid või –aed, kool või huviring. See on suur vastutus, mõnel juhul lausa väljakutse, aga ka suur võimalus. Võimalus voolida inimesi, kes saavad edaspidi elus hakkama iseendaga, oma elu ja tunnetega. Ja on õnnelikud. Tänu sellele, mis neile eluteele kaasa anti eeskujude poolt. Tunnustan ja tänan südamega tehtud töö eest!"

Tänuüritusele olid kutsutud kõik Rakvere linna koolide ja lasteaedade kui ka erasektori õpetajad lastehoidudest, -aedadest, üldharidus- ja huvikoolidest ning Rakvere Sotsiaalkeskuse koosseisu kuuluvad tugispetsialistid.

Tunnustati õpetajaid, kes on oma tänuväärset tööd hariduspõllul teinud juba pikki aastaid ning tervitati ligi veerandsadat uut inimest, kes alles septembris linna koolides ja lasteaedades tööle asusid.

Rakvere linna tänukirja õpetajate päeva puhul said Kaie Kender ja Laura Herm Rakvere Reaalgümnaasiumist; Martin Kink ja Piret-Ülle Suude Rakvere Gümnaasiumist; Marju Malm Rakvere Täiskasvanute Gümnaasiumist; Piret Vares Rakvere Põhikoolist; Aime Rahula Rakvere Muusikakoolist; Sirje Kiviaru Rakvere Spordikoolist; Merike Olt Kleeband Rakvere Eragümnaasiumist; Andreas Haunmann Rakvere Waldorfkoolist; Helen Blankin Kungla lasteaiast; Marge Kuusma Triinu lasteaiast; Moonika Lekk Rohuaia lasteaiast; Kristin Kiir-Nirgi Kauri lasteaiast.

Õpetajate päeva puhul Rakvere linna tänukirja saajad. Foto: Ain Liiva

2. oktoobril tunnustas Lääne-Viru Omavalitsuste Liit (VIROL) aasta õpetaja galal maakonna haridusinimesi, kelle seast pälvisid laureaaditiitli järgmised Rakvere linna õpetajad:

Aasta lasteaiaõpetaja 2019: Heidi Jakobson, eralasteaed Kaur

Aasta klassiõpetaja 2019: Erika Bauer, Rakvere reaalgümnaasium

Aasta põhikooli aineõpetaja 2019: Piret Steinberg, Rakvere reaalgümnaasium

Aasta tugispetsialist 2019: Merilin Pudel, Rakvere gümnaasium.

Teate koostas:

kommunikatsioonispetsialist