Põhikoolide töö- ja tehnoloogiakeskuse arhitektuurikonkursil selgus parim ideekavand

Rakvere Linnavalitsuse pressiteade
22.05.22019

Rakvere Linnavalitsuse poolt välja kuulutatud ideekonkursile „Rakvere linna põhikoolide töö- ja tehnoloogiakeskuse hoone arhitektuurikonkurss" laekus seitse tööd. Žürii otsusega pälvisid auhinnalise koha kolm kavandit, millest kaks kandsid sama nime - „TÖÖ KODA".

17. mail kuulutati linnavalitsuse valges saalis välja konkursi tulemused. Žürii otsusega pälvis peapreemia ja 4500 eurot töö nimega „TÖÖ KODA", autor Joel Kopli, Kuu OÜ. II koha ja 3500 eurot töö nimega „TÖÖ KODA", autor Villem Tomiste, OÜ Stuudio Tallinn. III koht ja preemia 2000 eurot töö nimega „Põhjavalgus", autorid Ott Alver, Alvin Järving, Mari Rass, Andreas Krigoltoi, Jõnn Sooniste, Arhitekt Must OÜ.

Rakvere linnaarhitekt Angeelika Pärna ütles, et seekord jäeti arhitektidele hästi vabad käed, ainsana oli etteantud hoone ruutmeetrite arv. Võidutöö puhul toob Pärna välja, et oluliseks peeti anda jalakäijatele juurdepääs Lembitu tänava poolt, mis praeguses olukorras on piiratud. „Kuna tegemist on hoonega, mis teenindab kõiki Rakvere põhikoolide õpilasi, saabub inimesi ka väljast poolt selle kooli territooriumi. See oli positiivne ja töö üks olulisemaid tugevusi," märkis Pärna.

„Võidutöö hoone ise kannab endas mitut ideed ning on hea näide väikese hoonemahu mängulistest võimalustest. Meeldis, et on kasutatud liimpuitu, mis loob sooja tunde ja mida annab siseruumis eksponeerida. Sisemine ruumilahendus on lihtne, paigutades tööruumid välisfassaadide äärde ning abiruumid hoone keskossa," lisas Pärna.

Peapreemia pälvinud ideekavandi autor Joel Kopli lausus tunnustust vastu võttes, et hästi positiivne on see, et üldse selline hoone tehakse, et arendatakse või pannakse tähele, et käeline tegevus on oluline. „Tundub justkui mineviku teema, sest tänapäeval on kõik netis ja virtuaalselt ühenduses. Päris tööriistadega päris asju teha  - on väga tore, et selline keskkond luuakse ja sellised võimalused noortele antakse. Loodame, et selleks hetkeks kui see hoone valmis saab ja esimesed pääsukesed sealt välja lendavad, oskavad nad haamrit vähemalt sama hästi kasutada kui oma iPhone'i," lausus Kopli.

Rakvere linnajuhid rõõmustavad kordaläinud ideekonkursi üle. Taustal on peapreemia pälvinud ideekavand. Vasakult: Angeelika Pärna, Joel Kopli, Marko Torm, Neeme-Jaak Paap, Triin Varek / Foto: Ain Liiva

Rakvere abilinnapea Triin Varek tänas kõiki projektiga seotud osapooli. „Taotlesime raha kõikide Rakvere linna õpilaste töö- ja tehnoloogiakeskuse loomiseks, mis on meil praegu suur murekoht. Praegune hoone, mis asub Rakvere gümnaasiumi hoovil Vabaduse tänaval, on suhteliselt amortiseerunud ja sinna asemele ka uus keskus luuakse," rääkis Varek ja avaldas lootust, et töö jätkub tempokalt ja aastaks 2022 on hoone valmis.

Projekti kaasrahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist ligi 0,8 miljoni euroga. „Tegemist on põhikoolivõrgu korrastamise meetmega, kus teised omavalitsused taotlesid raha uute koolide ehitamiseks. Rakvere sai erandkorras toetuse töö- ja tehnoloogiakeskuse rajamiseks," rõõmustas Varek.

Abilinnapea Neeme-Jaak Paap rõõmustas, et linn saab jälle ühe ägeda maja juurde: „Saab linnaruumi tasakaalu juurde –praeguse vana maja asemele uus."