Rakvere linn uuendab üldhariduskoolide arvutiparki

Rakvere Linnavalitsuse pressiteade
25.02.2019

Läinud aasta lõpus korraldas Rakvere Linnavalitsus hanke eesmärgiga uuendada linna üldhariduskoolides igapäevases õppetöös kasutusel olevaid infotehnoloogiavahendeid. Lähikuudel jõuavad koolidesse ühtekokku 184 lauaarvutikomplekti, 255 sülearvutit ja 136 tahvelarvutit. Investeeringu kogumaksumus on ligikaudu 174 000 eurot.

Rakvere linnapea Marko Torm tunneb heameelt, et koolid saavad kaasaegsed ja korralikud töövahendid nii õpilastele kui õpetajatele. „Koolide arvutipark on pidevas kasutuses ja vananeb kiiresti, samas eeldab kaasaegne õpikäsitus digitaalse õppevara kasutamist. Ajaga kaasaskäimiseks ja kooliperede digitaalse võimekuse tõstmiseks otsustas linn üldhariduskoolide infotehnoloogiavahendeid arvestatavas mahus uuendada," märkis Torm. „Uusi raale on juba sedavõrd kaua oodatud, et Rakvere linnal oli auvõlg see otsus ära teha. Kui soovime, et meie noored saaksid esmaklassilist haridust, siis on selle poole liikumisel ka inventar olulisel kohal," täiendab linnapea.

Lähiaastate jooksul hakkavad kõik 3. ja 6. klasside riiklikud tasemetööd ning 9. klasside lõpueksamid toimuma elektroonselt, mis tingib koolide võimekuse sooritada antud tööd kõigis paralleelklassides samaaegselt.

Lauaarvuteid ja sülearvutite komplekte hõlmanud riigihanke „Rakvere linna üldhariduskoolidele kasutatud infotehnoloogiliste vahendite kasutusrendile võtmine" parim pakkumine oli Digistep OÜ ja OÜ 3 Step IT poolt tehtud ühispakkumus summas 122 059,16 eurot (lisandub käibemaks).

Hanke tulemusel saab reaalgümnaasium 79 lauaarvutikomplekti ja 97 sülearvutit, gümnaasium 49 lauaarvutikomplekti ja 130 sülearvutit, põhikool 31 lauaarvutikomplekti ja 18 sülearvutit ning täiskasvanute gümnaasium 25 lauaarvutikomplekti ja 10 sülearvutit.

Lihthanke „Rakvere linna üldhariduskoolidele uute tahvelarvutite kasutusrendile võtmine" parima pakkumuse tegi Green IT OÜ summas 23 011,20 eurot (lisandub käibemaks).

Hanke tulemusel saab reaalgümnaasium 50, gümnaasium 50, põhikool 26 ning täiskasvanute gümnaasium 10 tahvelarvutit.

kommunikatsioonispetsialist
tel 510 4544