Pikalt tänavalt veetakse homme öösel lund

Kolmapäeva, 6. veebruari õhtul teostab Rakvere linn lume äravedu Pikalt tänavalt alates Pika ja Tallinna tänavate ristumiskohast kuni Tõusu tänavani.

Palume autoomanikel ööseks autosid Pikale tänavale mitte parkida ja jälgida ajutisi liikluskorraldusvahendeid. Lumevedu algab orienteeruvalt kella 21 paiku.

Rakvere linnavalitsuse teedeinsener Lennart Korbe sõnul tegeletakse lumeveoga linnas järjepidevalt. "Eile veeti lund Küti ja Kungla tänavalt ning L. Koidula tänava ringtee servadest, täna Karja tänava bussipeatuste juurest. Jälgime olukorda ja likvideerime kõrgeid lumevalle ülekäiguradade, bussipeatuste ja ristmike lähistelt, kus nähtavus seetõttu häiritud ja eksisteerib oht liiklejaile," märkis Korbe.

Kiiresti muutuvad ilmastikuolud ja sulailmad on toonud kõnniteedele libeduse ning katuseräästastesse ohtlikud jääpurikad.

Rakvere linna heakorra eest vastutavad lepingupartnerid teostavad libedusetõjet linna avalikel kõnni- ja kergliiklusteedel ning  bussipeatustes. Samas tuletab linnavalitsus kõigile erakinnistuomanikele meelde, et kinnistuga vahetult piirneva kõnnitee puhastamise eest vastutab kinnistu omanik.

Talvisel ajal peab omanik koristama kõnniteelt lume ja lahtise jää ning tegema libedusetõrjet. Libeduse tõrjeks soovitame kõnniteel kasutada liiva või killustikku jms läbimõõduga 2-6 mm.

Sulailmad ja üha kõrgemalt käiv päike panevad jää ja lume katuselt liikuma, seega tuleb hoonete omanikel tagada õigeaegselt katustele ja räästa külge kogunenud varisemisohtliku lume ja jää eemaldamine liiklejaile ohutul viisil.

Linnavalitsuse järelevalvespetsialistid jälgivad igapäevaselt linnaruumis olevate erakinnistutega piirnevate kõnniteede seisukorda ja avalike kõnniteede kohal katuseräästastesse tekkivaid jääpurikaid ning teavitavad ohtlike olukordade korral erakinnistuomanikke, et jalakäijaile ohtlikud libedus ja jääpurikad saaks kõrvaldatud esimesel võimalusel.

Linnavalitsus palub rakverlastelt mõistvat suhtumist, ettevaatlikkust liiklemisel ja üksteise tervisest hoolimist.