Rakvere tammikus algavad hooldustööd

Kolmapäeval, 16. jaanuaril algavad Rakvere tammikus plaanilised hooldustööd, mille eesmärgiks on ohutuse ja parema läbipääsu tagamine Rakvere tammikus asuval põhirajal ning tammiku järjepidevuse tagamine.

Rakvere linnavalitsuse keskkonnaspetsialist Getter Reneli sõnul eemaldatakse hooldustööde käigus puud, mis on muutunud ohtlikuks metsaalal viibivatele inimestele, sest on kas surnud või väga halvas seisukorras. „Kuna tamm on peamine puuliik, mida Rakvere tammiku maastikukaitsealal tuleb säilitada, eemaldatakse ka teisi puuliike (peamiselt vahtrad), mis ei kuulu tammikusse kui unikaalsesse kooslusesse või konkureerivad kasvavate tammedega," rääkis Rakvere linnavalitsuse keskkonnaspetsialist Getter Renel.

Lisaks tehakse hoolduslõikuseid osadele tammedele ja pärnadele, eemaldades võrast surnud oksi. Veel vähendatakse raja äärest sarapuuvõsa ja eemaldatakse Okaskrooni mälestusmärgi läheduses asuv haavatukk, mis takistavad noorte tammede kasvamist, sest on oluliselt kiirema kasvuga.

Likvideeritavad puud on märgistatud punase ristiga ja töid teostab kogenud arborist. Hooldustööd valmivad paari nädala jooksul. Rakvere linnavalitsus palub tammikus liikujatel olla tähelepanelikud raietööde ja okste ning puidu väljavedamise ajal.

Tegemist on Rakvere tammiku maastikukaitseala kaitsekorralduskavas 2018-2027 ette nähtud esimeste hooldustöödega, mis on kooskõlastatud Keskkonnaametiga. Rakvere tammiku maastikukaitseala pindala on 24,5 ha.

„Külm aeg on hooldustööde teostamiseks sobivaim, sest talvisel ajal tehtavad tööd säästavad kõige rohkem loodust. Lähitulevikus plaanib Rakvere linn teha veel teisigi hooldustöid, et parandada tammiku tervislikku seisukorda ja muuta tammik looduses viibijatele meeldivamaks kohaks," märkis Renel.

Getter Renel
keskkonnaspetsialist