« Tagasi

Tunnustati Lääne-Virumaa sädemeid

Neljapäeval 29. novembril tunnustati Läsna rahvamajas Lääne-Virumaa sädemeid ja kuulutati välja maakonna "Sädeinimene" ning "Sädeorganisatsioon". Rõõm on tõdeda, et nominentide seas oli sel aastal palju rakverlasi ja kohalikke organisatsioone.

Sädeinimese nominendid olid Valentin Kurka, Valentina Komarova, Ragnar Leppikus, Eleriin Miilman, Kaire Kutsar ja Ene Loo.

Sädeorganisatiooni nominendid olid Rakvere Galerii, Rakvere Kultuurikeskus ja Rakvere Rahvamuusikaansambel "Kungla".

"Sädeinimese" tiitli sai Kaire Kutsar, "Sädeorganisatsiooni" tiitli pälvis Rakvere Galerii.

Lääne-Viru Arenduskeskuse eestvedamisel toimuva ettevõtmisega kutsutakse üles märkama ja tunnustama Lääne-Virumaa kodanikke, MTÜ-sid, kohalikke omavalitsusi või organisatsioone, kes on oma silmapaistva tegevusega kaasa aidanud kohaliku elu arengule, loonud või algatanud uusi tegevusi, kaasa aidanud koostööle ja toetanud maakonna arengut. Kandidaate võisid esitada kõik meie maakonna kodanikud ja organisatsioonid. Tunnuskirja andmise otsustas komisjon lähtuvalt esitatud ettepanekutest.

Eilne sündmus sai teoks koostöös Rakvere reaalgümnaasiumi ja Rakvere gümnaasiumi noortega. Õhtut juhtis Üllar Saaremäe ning tuju hoidsid üleval improteater IMPEERIUM ja Läsna-Loobu koor.