« Tagasi

Rakvere Tšilli Sügislaat kutsub!

Sel sügisel toimub 6. oktoobril esmakordselt Kastani puiesteel ja Rakvere Spordikeskuses Rakvere Tšilli Sügislaat. 

Rakvere linnale kohaselt on laada teemaks särtsakas ja väge täis tšilli. Laadal kaubeldakse talutoodangu, käsitöö, sügisandide ja kõige muu tarvilikuga, mida majapidamis vaja võib minna. Nagu laada nimigi ütleb, on kohal ka päevakangelased tšillid.

Laadapäeval jagub tegevust ja laadalusti pere kõige väiksematest kuni täiskasvanuteni välja. Lastele on Rakvere Spordkikeskuses avatud  Virumaa ägedaim batuudimaa. Spordikeskuse suur saal on tervenisti laste pärast ja atraktsioonide eest on hoolt kandnud Virumaa Batuudid.

Rakvere Avatud Noortekeskus ootab kõiki tõukeratastega rulaparki trikitama. Lisaks saab tutvuda droonidega, katsuda oma jõudu ja osavust ronimisseinal ja toimub palju muudki põnevat.

Aiandus- ja taimekasvatushuvilistele peab temaatilisi loengud Saare-Tõrvaaugu aiandi aednik Harri Poom. Spordikeskuse teise korruse õppeklassis loengud kell 11.00 – 12.30 "Viinamarjakasvatus Eesti koduaias" ja kell 13.30 – 14.15 "Kasvatame tšillit, paprikat ja tomatit!". Loengutele sissepääs on vaba.

Laadal on ainukordne võimalus degusteerida Virumaa Teataja ja Käänu talu hoidiste konkursi "Paabu" magusaid ja soolaseid purgihõrgutisi. Konkursi võitjad ja eriauhinnad kuulutuatakse välja laada kultuurilaval.

Laada peaesinejaks on BOMBILLAZ ja kultuurilaval säravad kohalikud kultuurikollektiivid.

Päeva juhib Emil Rutiku.

Kogu info laadast:  www.rakverekultuurikeskus.ee/rakvere-tsilli-sugislaat/