Kreisi noortepäeval avatakse Rakvere gümnaasiumi seinamaaling

Lastekaitsepäeva tähistamiseks korraldatakse Rakveres 1. juunil Kreisi noortepäev, mis sedapuhku toimub Rakvere gümnaasiumi Tallinna tänava õppehoone hoovis (Tallinna 29). Üritus algab kell 11, osalema oodatakse kõiki linna noori.

Rakvere Avatud Noortekeskuse eestvedamisel korraldatav noortepäev saab teoks koostöös mitmete organisatsioonidega. Kell 11.30 avatakse pidulikult EV 100 seinamaaling „Digitaalne Eesti", mille autor on Peeter Liedemann. Tegemist on kolmanda kunstiteosega neljast, mis valmivad Eesti juubeliaastal kaunistamaks nelja Rakvere haridus- ja noorteasutust.

Kreisi noortepäeva programm pakub põnevaid tegevusi ja kaasaelamist mitmeks tunniks. Esinevad Rakvere gümnaasiumi kollektiivid, Emili & Alex ning JJ-Streeti noored tantsijad. Kell 14 astub üles peaesineja Reket. Lisaks saab osaleda põnevates töötubades ja testida osavust ronimisseinal, toimub õnneloos. Peo lõpetab ühine tordisöömine.

Alates maikuust rikastavad linnapilti noortepärased seinamaalingud Rakvere Sotsiaalkeskuse laste päevakeskuses ja Rakvere Põhikoolis. Projekti käigus viimasena valmiv seinamaaling avatakse 8. juunil Rakvere Reaalgümnaasiumis.

EV100 raames suurprojektina valminud noortepäraste seinamaalingute projekti rahastab siseministeerium ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital kogusummas 10000 eurot.