Gümnasistid saavad realistliku linnavolikogu istungi kogemuse

Rakvere Linnavalitsuse pressiteade
02.04.2019

Neljapäeval, 4. aprillil avaneb Rakvere Gümnaasiumi gümnasistidel võimalus osaleda linnavolikogu simulatsioonimängus "Noor kodanik". Ligi 30 noort saavad Rakvere linnapea Marko Tormi juhendamisel linnavalitsuse valges saalis läbida kogu linnavolikogu tavapärase tööprotsessi.

Rakvere linnapea Marko Tormi sõnul selgitab ta simulatsioonimängu raames noortele volikogu tööpõhimõtteid ja tutvustab hääletussüsteemi. "Noored saavad teada, mis toimub ühel volikogu istungil, kuidas sünnivad otsused ja miks just sellised? Volikogu istungi päevakorras on kohapeal aktuaalsed ja laiemat mõju omavad teemad (sh Arvo Pärdi nimelise kontserdimaja rajamist ja Rakvere Vallimäe kompleksi arendust puudutavad küsimused)," märkis Torm. Abistavateks meeskonnajuhtideks on kogenud volikogu liikmed Velvo Väli ja Liivika Ivanov.

Fotomeenutus 2018. aastal toimunud linnavolikogu simulatsioonimängust (Foto: Rakvere Linnavalitsus)

Simulatsioonimäng toimub teistkordse maakondliku õpiürituse Õpime koos 2019! raames, mille peakorraldaja on Lääne-Viru Arenduskeskus. Õpime koos 2019 projektijuht Anu Oja: "Ligi 700 õpilast kõigist Lääne-Virumaa koolidest saavad osaleda 60 erinevas töötoas, mille viivad läbi Rakvere linnas asuvad ettevõtted ja asutused kohapeal (juhendajateks oma ala spetsialistid ja professionaalid).  See on üks suur pingist-välja koolipäev, kus õppijateks ei ole mitte ainult õpilased, vaid kindlasti omandavad uusi kogemusi noortelt ka töötubade juhendajad ise."

Teistkordselt toimuva suure, maakondliku õpiürituse Õpime koos! algne idee pärineb Rakvere Reaalgümnaasiumi eesti keele õpetajate ainesektsiooni poolt 2017. aasta kevadel korraldatud projektipäevast Mina ka!.

Teate koostas:

kommunikatsioonispetsialist