Rakvere linna kultuurielu on mitmekesine, siin toimub aastaringselt erinevaid kultuurisündmusi igale maitsele. Rakvere kultuurielust leiab huvipakkuvat nii linnaelanik kui külaline: oodatud sündmused on Rakvere linnapäevad, rahvusvaheline teatrifestival Baltoscandal, eesti vanim rokifestival Green Chtristmas, rahvusvaheline neofolk/dark folk /industrial muusika festival Darkland Fire,

Rakvere balletipäev, Rakvere aukodaniku Arvo Pärdi sünnipäevakontserdid, vanalinnapäevad, kirikupäevad ja paljud teised üritused.  

 

Rakvere punk laulupeod, meeste tantsupeod, aga ka rahvuseepose „Kalevipoeg" maailmaesiettekanne, maailma pikima puuriida ladumine jmt omanäolised kultuurisündmused toonud Rakverele crazy city ideedega linna maine. Rakvere crazy city  on linna kohal hõljuv vaba mõtte vaim, natuke kiiksuga mõtlemine, millest sünnib lahedaid ja põnevaid ideid. 

 

Rakvere kultuurielu rikastavad kutseline teater Rakvere Teater (SA Rakvere Teatrimaja), Rakvere linnus ja muuseumid (SA Virumaa Muuseumid), Rakvere linna hallatavad Lääne-Virumaa Keskraamatukogu ja Rakvere Kultuurikeskus, samuti Rakvere Galerii, Rakvere kogudused ning arvukad kultuuriseltsid ja huvikoolid (Rakvere Muusikakool jt) ja –ringid ning eraettevõtted, kus leiavad üritustest osasaamise kõrval igapäevast tegevust igas vanuses inimesed.  

 

Rakvere kultuurisündmustekava: http://rakvere.kovtp.ee/et/kultuurikalender www.kultuurikava.ee

 

Rakvere kultuurilised vaatamisväärsused  - Rakvere turismiinfokeskus,

linna kodulehel: http://rakvere.kovtp.ee/et/turism.

 

Rakvere linna kultuurielu ja noorsootöö juhtimise, arendamise ning koordineerimisega tegeleb Rakvere Linnavalitsuse kultuuri- ja noorsootööspetsialist Katrin Joselin.